Остеосинтез при скелетної травми

Що таке остеопороз?

Oстеопороз — захворювання, що характеризується зниженням кісткової маси і порушеннями мікроархітектоніки кісткової тканини, що призводить до підвищеного ризику переломів. Остеопороз викликає системне зниження міцності кістки, тому переломи виникають навіть у результаті невеликої травми або падіння.
Переломи є єдиним клінічним проявом остеопорозу, тому його часто називають «безмовним захворюванням».
Oстеопороз вражає всі кістки тіла людини; проте переломи найчастіше відбуваються в хребцях, в кістках зап’ястя і в проксимальному відділі стегнової кістки (в шийці стегна і межвертельной області). Досить часто також зустрічаються остеопоротичні переломи таза, плечової кістки і щиколотки. Сам по собі остеопороз не болить, але зламані кістки можуть викликати дуже сильний біль, порушувати здатність до самообслуговування, а іноді можуть призводити до смерті.
І переломи стегна, і переломи хребців супроводжуються підвищеним ризиком смерті: 20% людей, які перенесли перелом шийки стегна, вмирають протягом перших 6 місяців після перелому.
Найчастіше остеопороз діагностується у пацієнтів похилого віку, але нерідко він діагностується у дітей, підлітків і людей працездатного віку.

Можливості лікування остеопорозу у відділенні:

З метою виявлення зниження мінеральної щільності кісткової тканини і розвитку остеопорозу у відділенні Вам буде рекомендовано наступне обстеження:

 • рентгенологічне
 • рентгенівська денситометрія
 • Лабораторне: загальний вітамін D, остеокальцин, паратиреоїдного гормон, кальцій загальний і іонізований, лужна фосфатаза. При необхідності лабораторне дослідження буде розширено: діагностика активного метаболіту вітаміну D, додаткові фактори кісткового освіти і резорбції.
 • Тестування з метою визначення ризику першого остеопоротического перелому — FRAX
  https://www.sheffield.ac.uk/FRAX/tool.jsp?lang=rs

Починаючи з 1990-х рр., Повсюдно стали доступні різноманітні ефективні лікарські засоби для лікування остеопорозу. Медикаменти, що застосовуються при остеопорозі, можна приймати в таблетках раз в день, раз на тиждень, раз на місяць, або в щоденних ін’єкціях, раз в 3, 6 місяців або раз на рік.

При діагностованих остеопении або остеопорозі Вам будуть запропоновані такі лікарські препарати, в залежності від необхідності їх впливу:

 • Бісфосфонати: алендронат, етідронат, ризедронат
 • Деносумаб (протока)
 • ралоксифен
 • терипаратид
 • стронцію ранелат
 • Препарати кальцію і вітаміну D

Додатково з метою зниження болю Вам буде призначено: курс локальної ін’єкційної терапії, фізіотерапевтичне лікування, ортезування.

Необхідно пам’ятати!

Один перелом веде до наступного перелому. Це означає, що люди, сьогодні перенесли перелом при невеликій травмі, в майбутньому мають високий ризик повторних переломів.
Перелом веде до наступного перелому при остеопорозі.

Остеопороз можна запобігти !!!

Багато людей не до кінця розуміють зв’язок остеопорозу і переломів. Нелікований остеопороз суттєво негативно впливає на якість життя людини і її тривалість.