Локальна ін’єкційна терапія

Ін’єкції збагаченої тромбоцитами плазми (PRP — терапія)
Введення анестетиків з метою блокади больових зон
Введення протововоспалітельних препаратів (дипроспан, флостерон, ксефокам)
Введення вітамінів і преапартов, що підвищують стійкість клітин до дефіциту кисню (актовегін)
Поліпшення характеристик внутрішньосуглобової рідини введенням препаратів гіалуронової кислоти (Синокром, Гіалуаль, Остеніл і т.д.)

Ін’єкції в відділенні виконуються в умовах перев’язочній з ретельним дотриманням санепідрежиму.
Введення гормональних препаратів вимагає контролю артеріального тиску.
При артеріальному тиску понад 150/90 мм.рт.ст ін’єкції дипроспана (флостерона) Вам виконуватися не будуть!

Ін’єкції збагаченої тромбоцитами плазми

У нашому відділенні використовується технологія PRP — КТ (клітинна терапія). У методиці використовується внутрішньосуглобове введення власної плазми (тромбоцитарний фактор росту), а з її допомогою досягається ремодуляції (відновлення) суглобового хряща, менісків, зв’язок і сухожиль.
PRP-терапія (плазмоліфтінг, плазмопластіка) — процедура в результаті якої, відбувається лікування власної плазмою крові, збагаченої тромбоцитами. Це одна з найсучасніших методик лікування суглобів, зв’язок, кісток, сухожиль.

Провідні ортопеди Європи успішно застосовують цю методику в своїй діяльності.
PRP-терапія (Platelet Rich Plasma) — інноваційна технологія при якій, вводять плазму збагачену тромбоцитами пацієнта. Плазма — це рідка частина крові, яка в собі містить ряд вітамінів, білки, ферменти, гормони і інші корисні речовини. Також до складу плазми входять фактори росту, які активують ріст клітин, їх оновлення. В результаті такого впливу прискорюється загоєння ран, а наявний запальний процес усувається.
PRP-терапія — це новітня методика, в якій застосовують ін’єкційну форму плазми.

При яких захворюваннях і станах застосовується PRP-терапія?

 • Остеоартрози суглобів.
 • Розриви, надриви зв’язок та м’язів.
 • тендопатія сухожиль (епікондиліт — «лікоть тенісиста»).
 • Артрит, остеоартрит.
 • Періартрит (запалення навколосуглобових структур).
 • фасції підошовний.
 • Уповільнене зрощення переломів, несправжні суглоби
 • з метою швидшого відновлення після артроскопічних оперативних втручань

Застосування PRP-терапії в ортопедії

У сучасній ортопедії, плазма, збагачена тромбоцитами (PRP), застосовується для якнайшвидшого відновлення сухожиль і зв’язок, які були пошкоджені, для прискорення процесу відновлення хрящової тканини при артритах різного походження (травматичний, або пов’язаний з дегенеративними процесами), для усунення больових відчуттів при травмах . Після проведення PRP-терапії прискорюється загоєння травм без використання будь-яких препаратів, знижується ймовірність хірургічного втручання.

Принцип PRP-терапії

В основі методу лежить використання власної крові пацієнта. З неї за допомогою спеціальної методики витягають тромбоцити (тромбоцитарную аутоплазмой) і змішують з невеликим обсягом плазми. Далі отриману суспензію вводять в порожнину ураженого суглоба, м’яз, або іншу тканину, яка має потребу в допомогу. Вся процедура при необхідності може проводитися під контролем УЗД, це забезпечує введення препарату з великою точністю безпосередньо в уражене місце. Маніпуляція проводиться із застосуванням місцевої анестезії і по тривалості становить близько 15 хвилин.

Вміщені в PRP «фактори росту» провокують інтенсивне відновлення ураженої ділянки тканини суглобів, зв’язок, сухожиль. Це може бути не тільки хрящова тканина, або тканину зв’язок, але і м’язи, кістки і суглобова рідина.

Застосовуючи PRP-терапію, ми концентруємо тромбоцити, а відповідно і «чинники зростання», що сприяють швидкому одужанню.

Чого можна очікувати в результаті PRP терапії?

 • Зниження спазму м’язів.
 • Зняття больового синдрому.
 • Тканина опорно-рухового апарату відновиться значно швидше, ніж очікувалося.
 • Зменшити період реабілітації після оперативних втручань, протезування, травм.
 • Збільшити амплітуда рухів в суглобі.
 •  Поліпшення якості життя пацієнта.

PRP-терапія може бути альтернативним методом оперативного лікування, практично не травматична, дозволяє давати хороші результати, що в подальшому може виключити необхідність оперативного втручання.