Ендопротезування колінного суглоба

Якщо постійний біль у суглобі заважає виконувати найпростіші повсякденні рухи, порушує ритм нормального життя, вам необхідно звернутися за консультацією до фахівця ортопеда-травматолога. вас обстежать і визначать характер наявної патології.

Ендопротезування колінного суглоба

Показання:

 • Деформуючий артроз колінного суглоба (гонартроз)
 • Асептичний некроз виростків стегнової кістки
 • Складна травма дистального відділу стегна, проксимального відділу большеберцевой кістки
 • Нестабільність компонентів ендопротеза колінного суглоба — необхідність у виконанні ревізійного ендопротезування (заміна)
 • Артроз колінного суглоба, який розвинувся внаслідок захворювань (ревматоїдний артрит, псоріатичний артрит і т.д)

Абсолютні протипоказання до операції:

 • захворювання серцево-судинної, бронхіальної-легеневої системи в стадії декомпенсації;
 • наявність вогнища гнійної інфекції (тонзиліти, каріозні зуби, хронічні гайморити та отити, гнійничкові захворювання шкіри);
 • психічні або нейром’язові розлади;
 • активна або латентна інфекція в області суглоба давністю менше 3-х місяців;
 • незрілість скелета;
 • неможливість пересування;
 • поліалергія;
 • відсутність кістковомозкового каналу стегнової кістки.
 • гострі захворювання судин нижніх кінцівок (тромбофлебіт, тромбоемболія).

Відносні протипоказання:

 • онкологічны захворювання;
 • хронічні соматіческме захворювання,
 • печінкова недостатність,
 • гормональна остеопатія,
 • ожиріння 3 ступеня.

Ендопротезування колінного суглоба. — дуже точне хірургічне втручання, мета якого — відновити вам рухливий безболісний суглоб, що дозволяє повернутися до звичного життя. Ендопротезування колінних суглобів необхідно тоді, коли руйнування суглобів настільки велике, що втручання, що зберігає суглоб, недоцільно.

У центрі проводиться первинне (тотальне) і повторне (ревізійне) ендопротезування колінного суглоба.

Так само як і звичайний колінний суглоб, штучний в точності повторює елементи нормального суглоба, дозволяючи здійснити необхідний обсяг рухів. Ендопротезування колінних суглобів проводиться в відділенні сучасними імплантатами провідних світових виробників.

Додаткову інформацію про імплантатах фірми Zimmer- Biomet Ви можете отримати тут: www.zimmerbiomet.com/

Додаткову інформацію про імплантатах фірми Beznoska Ви можете отримати тут: http://orthotraum.net/

Можливі ускладнення після ендопротезування колінного суглоба:

 • інфекція в області операції
 • крововтрата під час операції або після неї
 • тромбоемболія (закупорка судини тромбом)

Ретельні передопераційне обстеження, передопераційна підготовка, планування оперативного вмешательста, дотримання санепідрежиму, адекватність призначення медикаментів після операції, дотримання пацієнтом рекомендацій — дозволяє уникнути ускладнень в ранньому та пізньому післяопераційному періоді.

Консультація перед операцією необхідна. При вашому огляді ортопед визначить необхідний обсяг передопераційного обстеження, погодить з вами дату госпіталізації, відповість на ваші питання і пояснить плановану операцію.

Залежно від обсягу передопераційної підготовки госпіталізація здійснюється заздалегідь, як правило за 1 — 2 дні до операції.

Короткий опис операції ендопротезування колінного суглоба. У стандартних випадках імплантація компонентів колінного суглоба триває 120 хвилин. У ході операції, після розтину капсули колінного суглоба і оголення суглобових поверхонь, виконується часткове видалення кісткової тканини. Видаляється також задня поверхня надколінка (колінної чашечки). Залежно від структури ендопротеза зберігаються або видаляються хрестоподібні зв’язки, бічні зв’язки колінного суглоба залишаються збереженими. Для поліпшення функції колінного суглоба, хірург може відновити цілісність зв’язок, що зміцнюють колінний суглоб. Далі на підготовлені поверхні кісток, що утворюють колінний суглоб, встановлюються імпланти. Форма імплантів ендопротеза повторюють форму суглобових поверхонь колінного суглоба, тому обсяг рухів в протезувати суглобі приблизно такий же, як в нормально функціонуючому колінному суглобі. На закінчення операції, перед накладенням швів, в рану встановлюються дренажі, за яким буде відбуватися відтік раневого вмісту (кров, ексудат). Під час операції проводяться заходи щодо профілактики інфекційних ускладнень, при необхідності заповнення крововтрати, дренування рани з метою профілактики скупчення крові.

Після закінчення операції пацієнт повертається до відділення ортопедії і травматології.

Після операції. В післяопераційному періоді триває введення антикоагулянтів (Арікстра, фракспарін, Ксарелто), антибіотиків, знеболювальних засобів, симптоматичне лікування. Активізація в ліжку дозволяється вже на першу добу після операції. З другого дня пацієнта вчать сидіти в ліжку, починати статичні вправи для м’язів кінцівки, виконувати дихальну гімнастику. Ходьба з дозованим навантаженням на оперовану кінцівку і додатковою опорою (милиці, манеж) можлива вже з третьої доби. Вправи дуже важливі і знижують ризик таких ускладнень, як тромбози і т.д. Пізніше починають  інтенсивну лікувальну гімнастику, яка сприяє зміцненню м’язів і поліпшенню рухливості. Протягом усього післяопераційного періоду і 3-х місяців після нього триває еластичне бинтування гомілок. Шви знімають на 10-12 добу.

Виписка додому. Виписка проводиться через 10-12 днів після операції. Слід продовжувати реабілітаційні заходи, суворо дотримуючись рекомендації хірурга, який оперував. При необхідності можлива повторна госпіталізація для відновлення, під керівництвом фахівців — реабілітологів. Обмеження в фізичному навантаженні на оперовану кінцівку слід дотримуватися протягом 6 тижнів після операції, в перебігу цього часу рекомендується використання додаткової опори. З 4-5 тижня — ходіння з опорою на тростину. Інтенсивність фізичної активності, пов’язаної з важкими струсами (наприклад, поштовхоподібні навантаження, стрибки), при яких протез піддається ударам і / або підвищеним навантаженням (наприклад, важке фізичне навантаження, марафони і т.д.) можуть знизити успіх операції і тривалість служби імплантату. Навіть якщо ніякі болі не виникають, стан вашого ендопротеза має контролюватися лікарем (обов’язкові рентгенологічні контрольні обстеження (1 -2 рази на рік за показами).